Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiana warty

red.
Ksiądz Andrzej Jarosiewicz sprawdził się w pracy w kurii. Biskup powierzył teraz mu bolesławiecką parafię.
FOT. MICHAŁ DROBISZ
Ksiądz Andrzej Jarosiewicz sprawdził się w pracy w kurii. Biskup powierzył teraz mu bolesławiecką parafię. FOT. MICHAŁ DROBISZ
Licząca piętnaście tysięcy wiernych parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja ma nowego proboszcza – Postaram się z całych sił, aby godnie zastąpić księdza Władysława i nie zawieść ...

Licząca piętnaście tysięcy wiernych parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja ma nowego proboszcza

– Postaram się z całych sił, aby godnie zastąpić księdza Władysława i nie zawieść oczekiwań parafian – mówi Andrzej Jarosiewicz, nowy proboszcz.

– Bardzo długo zastanawiałem się, kogo przysłać do Bolesławca, by mógłby wynagrodzić parafianom odejście księdza Władysława Rączki – mówi biskup Tadeusz Rybak. – Zdecydowałem się oddać swojego sekretarza, człowieka młodego, mądrego i bardzo rzutkiego. I mam pewność, że będzie wam dobrze służył.
Wieloletni proboszcz parafii przeszedł na emeryturę. Ksiądz Władysław Rączka zamieszka w domu dla emerytowanych księży w Legnicy. Razem z nim z parafii odchodzą wszyscy księża i siostry zakonne. Na jego osobistą prośbę – specjalnym dekretem – biskup ustanowił kościół WNMP sanktuarium maryjnym.

– Ciężko będzie się przyzwyczaić do innego proboszcza – mówi Sabina Gałązka. – Ksiądz Rączka chrzcił nasze dzieci, udzielał nam ślubu, całe duchowe życie było z nim związane. Jest to po prostu fantastyczny, dobry człowiek.
Jego obowiązki przejął ksiądz Andrzej Jarosiewicz. Z wykształcenia jest doktorem teologii i profesorem Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Biskup mianował go również dziekanem Dekanatu Bolesławiec Wchód. Ksiądz Jarosiewicz pod swoją duchową opieką będzie miał największą miejską parafię, liczącą prawie 15 tysięcy wiernych.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto