Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wygrał lepszy

(LEG)
BOLESŁAWIEC Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. Został nim ponownie Jan Kaczmarkiewicz. Nowy dyrektor pokonał trzech kontrkandydatów.

BOLESŁAWIEC
Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. Został nim ponownie Jan Kaczmarkiewicz. Nowy dyrektor pokonał trzech kontrkandydatów. Wszyscy są powiązani z bolesławiekcim SLD.

Bolesławiecka placówka jest piątym szpitalem wojewódzkim w kraju pod względem najlepszej kondycji finansowej i jakości zarządzania. 30 kwietnia skończyła się czteroletnia kadencja zarządzającego placówką Jana Kaczmarkiewicza. I choć władze sejmiku nie mały zastrzeżeń do jego pracy, nie podpisały z nim kolejnego kontraktu, tylko przedłużyły go o trzy miesiące, do końca lipca tego roku.

Było czterech

Zaczęto wtedy spekulować, kto zostanie następcą dyrektora Kaczmarkiewicza. Dowiedzieliśmy się wówczas nieoficjalnie, że bolesławieckie SLD chce obsadzić dyrektorski stołek swoim człowiekiem. Podaliśmy trzy nazwiska przypuszczalnych kontrkandydatów. Nasze przypuszczenia się potwierdziły. Do udziału w konkursie, swój akces zgłosiło trzech miejscowych działaczy SLD: Piotr Zbieg, Leszek Śliwko i Leszek Baj. Jednak widocznie kwalifikacje Jana Kaczmarkiewicza okazały się lepsze, bo dwaj pierwsi kontrkandydaci przegrali, a trzeci w ogóle nie zgłosił się na rozmowę. Nowy dyrektor swoją funkcję będzie pełnił teraz na czas nieokreślony.

Co teraz?

- Będę kontynuował plan rozwoju szpitala, który wprowadziłem kilka lat temu - mówi Jan Kaczmarkiewicz. - Będziemy podnosić jakość usług medycznych, planujemy powiększyć asortyment świadczeń zdrowotnych, chcę skomercjalizować zakład opiekuńczo-leczniczy i uruchomić oddział leczenia. Będę się też starał znacznie obniżyć nakłady na działalność szpitala. Nie odbędzie się to jednak kosztem pracowników, nie przewiduję zwolnień grupowych.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto