Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybryk nieobyczajny

Marek Łętowski
FOT. MARCIN OLIVA SOTO
FOT. MARCIN OLIVA SOTO
BOLESŁAWIEC W centrum miasta, tuż obok obiektów, z których korzysta wiele dzieci jest miejsce, gdzie spotykają się amatorzy tanich win. Na ławeczkach przy najbardziej uczęszczanej ulicy piją, zaczepiają, obrażają, ...

BOLESŁAWIEC W centrum miasta, tuż obok obiektów, z których korzysta wiele dzieci jest miejsce, gdzie spotykają się amatorzy tanich win. Na ławeczkach przy najbardziej uczęszczanej ulicy piją, zaczepiają, obrażają, straszą.

Przy ulicy Zgorzeleckiej jest niewielki park. Przylega do sali gimnastycznej oraz do krytej pływalni. Z tej ostatniej korzystają dzieci z miejskich szkół. Popołudnia i wieczory to czas, w którym z pływalni korzystają dorośli i młodzież. Ulica jest początkiem pasażu handlowego prowadzącego do rynku. Od kilku lat park objęli w posiadanie amatorzy tanich win. Są wśród nich stali bywalcy, niektórzy w zasadzie mieszkają na ławkach. Piją, zaczepiają przechodniów „prosząc” o datki. Nie korzystają z pobliskiej toalety. Wiele osób jest zbulwersowanych taką sytuacją.
- Miałem wiele sygnałów od pracowników o złym zachowaniu i agresji panów z parku – mówi Zbigniew Kowalczyk, dyrektor MOSiR. – Informowaliśmy policję, ale po ich akcji towarzystwo zaraz wracało.
- Od 2000 roku przygotowaliśmy ponad czterdzieści wniosków do kolegium – informuje Grzegorz Górski, rzecznik KPP w Bolesławcu. – Karaliśmy ich za zakłócanie ciszy nocnej i spokoju oraz za czyny nieobyczajne.
W 2001 skierowano 19 wniosków, zgodnie z obowiązującą ustawą o wychowaniu w trzeźwości. Policjanci stale legitymują „mieszkańców” ławeczek i karają ich upomnieniami. Dlaczego to nie skutkuje? Przyczyną powrotu do parku są niewielkie kary lub brak skuteczności w ich egzekwowaniu. Sąd rozpatrując wniosek policji bierze pod uwagę sytuację materialną karanego.
Zdaniem policjantów, więcej zależy od sądu, niż od nich. Wnioski do kolegium to efekt ich działań. Niestety, kary nie są tak skuteczne, aby pijaczków z parku wypłoszyć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto