Wieloletni Program Inwestycyjny Miasta Wałbrzycha

MK
W 2001 roku opracowany został Wieloletni Program Inwestycyjny Miasta Wałbrzycha na lata 2001 – 2003 i prognozy zadań inwestycyjnych przewidzianych do realizacji na lata 2004 – 2010.

W 2001 roku opracowany został Wieloletni Program Inwestycyjny Miasta Wałbrzycha na lata 2001 – 2003 i prognozy zadań inwestycyjnych przewidzianych do realizacji na lata 2004 – 2010. Celem, który przyświecał Zarządowi Miasta przy opracowaniu tego dokumentu było stworzenie programu, który można uaktualniać co roku w miarę możliwości finansowych.

Wieloletni Program Inwestycyjny określa zadania dotyczące inwestycji, modernizacji, remontów kapitalnych i zakupów inwestycyjnych. Porządkuje politykę inwestycyjną miasta na najbliższe lata. Jest jednocześnie dokumentem wskazującym kierunek działań, które pozwolą osiągać cele określone w Strategii Rozwoju Wałbrzycha.

Wieloletnie planowanie

Program opiera się na Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Wałbrzycha. Jest to materiał niezwykle istotny w zakresie planowania urbanistycznego. Wieloletni Program Inwestycyjny ma również za zadanie umożliwić samorządowi planowanie długoletnich, kapitałochłonnych przedsięwzięć oraz konstruowanie w sposób uporządkowany budżetu w zakresie inwestycji. Podstawowym krokiem, jaki w tym kierunku został podjęty, było oszacowanie długofalowych wydatków inwestycyjnych na podstawie prognozy dochodów i wydatków budżetowych w oparciu o najbardziej prawdopodobne założenia.

Budowy i remonty

W ramach Wieloletniego Programu Inwestycyjnego w latach 2001 – 2003 zaplanowano między innymi: budowę obwodnicy wałbrzyskiej, uzbrojenie strefy ekonomicznej, budowę drogi łączącej ul. Forteczną i Poselską z zagospodarowaniem terenu przyległego, remont Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. Orkana, przebudowę i regulację rzeki Pełcznicy w związku z koniecznością odprowadzenia wód dołowych ze zlikwidowanych kopalń wałbrzyskich, remont części muru oporowego kompleksu parkowego Zamku Książ.
W przyszłości kolejne inwestycje
Wieloletni Program Inwestycyjny na rok 2002 i lata kolejne jest stale aktualizowany. W związku z tym planowane jest wprowadzenie zmian i uwzględnienie zwiększenia wydatków na realizację obwodnicy wałbrzyskiej na odcinku północnym oraz dokończenie budowy kolektorów kanalizacji sanitarnej Konradów, Poniatów i Śródmieście w ramach wspólnych działań z Wałbrzyskim Związkiem Wodociągów i Kanalizacji przy programie porządkowania gospodarki wodno – ściekowej na terenie gmin należących do Związku.

6 grudnia będzie dodatkową niedzielą handlową

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.