Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 7.11.2021: Bolesławiec, 31.10-6.11.2021. Poznaj najważniejsze informacje z Bolesławca

Redakcja online
Redakcja online
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 31.10 do 6.11.2021
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 31.10 do 6.11.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bolesławca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.10 a 6.11.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Takie mają być emerytury od stycznia 2022 - wyliczenia. Zobacz stawki emerytur bez podatku [7.11.21]”?

Przegląd tygodnia: Bolesławiec, 7.11.2021. 31.10 - 6.11.2021: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Takie mają być emerytury od stycznia 2022 - wyliczenia. Zobacz stawki emerytur bez podatku [7.11.21]

Takie mają być emerytury od stycznia 2022 - wyliczenia. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 TOP 10 szlaków turystycznych wokół Zgorzelca, Bogatyni i Węglińca. Pomysł na słoneczną sobotę z rowerem lub na pieszo [6.11.2021 r.]

Po kilku deszczowych i zimnych dniach w Zgorzelcu zapowiada się trochę słońca i temperatura nawet do 10 stopni Celsjusza. To jedna z ostatnich okazji listopada, żeby wykorzystać ten czas aktywnie. Dla amatorów jazdy na rowerze, ale i tych, którzy lubią piesze wędrówki za miastem przygotowaliśmy 10 najlepszych szlaków turystycznych w powiecie zgorzeleckim. Zobaczcie, gdzie można się wybrać!

📢 Najdziwniejsze domy świata. Tu naprawdę ktoś mieszka! Zobacz najbardziej szalone budynki mieszkalne

Dom powinien mieć cztery ściany, dach, drzwi i okna – proste, prawda? Jak się okazuje – nie dla każdego. Prezentujemy budynki mieszkalne, których twórcy dali się ponieść fantazji i zrealizowali swoje szalone wizje. Ciekawe, czy dobrze im się mieszka w tak przedziwnych nieruchomościach?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 7.11.2021: 31.10-6.11.2021 Bolesławiec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bolesławcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Obostrzenia COVID listopad 2021. Gdzie na świecie można pojechać na urlop czy weekend? Zasady wjazdu, potrzebne dokumenty

Obostrzenia COVID na listopad 2021 zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wydaje się, że koronawirus na całym świecie powoli ustępuje, ale poszczególne kraje nadal stosują bardzo różne obostrzenia, mają różne wymogi wobec turystów i podróżników, czasem je luzują, innym razem znowu zaostrzają. Prezentujemy praktyczny przewodnik „Obostrzenia COVID na listopad 2021”, w którym znajdziecie aktualne informacje o nowych zasadach wjazdu, obowiązujących w poszczególnych regionach i państwach. Sprawdźcie, czy wreszcie możecie udać się na wakacje czy urlop w Wasze ulubione miejsce!

📢 Karol Wojtyła jakiego nie znacie. Miłośnik sportu, autor anegdot i żartów. Jakie były jego ulubione potrawy?

Karol Wojtyła obchodził imieniny 4 listopada. Jego patronem był żyjący w XVI wieku św. Karol Boromeusz, arcybiskup Mediolanu, wspominany w liturgii właśnie tego dnia. Przypominamy kilka ciekawostek i mniej znanych faktów z życia papieża Polaka.

📢 Pamiętacie 92-letniego druha OSP z Trójcy koło Zgorzelca? TVN robi o nim materiał! [ZDJĘCIA]

Kazimierz Moździerz przepracował w Państwowej Straży Pożarnej aż 45 lat i wspólnie z ojcem zainicjował utworzenie OSP w Trójcy. Miał 15 lat, gdy gasił swój pierwszy pożar przy pomocy wiadra z wodą. Jego historia zainteresowała telewizję TVN, która dzięki naszemu materiałowi pojawiła się dziś w Trójcy.

📢 Famago w Zgorzelcu, Bawełnianka w Bogatyni i Zawitex w Zawidowie. Te fabryki zatrudniały tysiące osób. Żadna z nich już nie istnieje

W Bogatyńskich Zakładach Przemysłu Bawełnianego "Doltex", w szczytowym momencie pracowało ponad 3500 osób. To był czołowy zakład w Polsce, produkujący tkaniny gładkie i pętelkowe. W Zgorzelcu istniała "Delta", której pracownicy szyli tornistry dla całego kraju, a z torbami z logo zakładu jeździli konduktorzy z PKP. Zobaczcie, jakich zakładów w Zgorzelcu i okolicy już nie ma, choć dawniej słyszał o nich niemal każdy.

📢 Akcja sprzątania w Sławnikowicach po ostatniej nawałnicy, która przeszła przez powiat [ZDJĘCIA]

Pod koniec października Koło Gospodyń Wiejskich oraz MDP Sławnikowice porządkowało swoją miejscowość po nawałnicy która przeszła przez nasz region w ostatnim czasie.

📢 Hotele butikowe przyciągają coraz więcej turystów. Które warto odwiedzić? Zobacz najpiękniejsze hotele butikowe na świecie

Hotele butikowe oferują luksus i wyjątkową atmosferę, której nie doświadczymy w tradycyjnych hotelach sieciowych - i dlatego stają się dla nich coraz bardziej popularną alternatywą. Gdzie znaleźć te najbardziej wyjątkowe i dlaczego warto się w nich zatrzymać? Polecamy najciekawsze hotele butikowe świata docenione nagrodą World Travel Award 2021.

📢 To dworce kolejowe w Zgorzelcu, Lubaniu i Bolesławcu i ich zaskakująca metamorfoza? Jedne pięknieją, inne popadają w ruinę [ZDJĘCIA]

Pod lupę bierzemy Lubań, Bolesławiec i Zgorzelec, ale też Pieńsk i Węgliniec. Sprawdzamy, jak wyglądają poczekalnie dla podróżujących PKP. Wyniki ankiety? Dworzec kolejowy w Bolesławcu, czy ten na Ujeździe w Zgorzelcu mają się dobrze. Oba na przestrzeni ostatnich lat przeżyły prawdziwy renesans. Niestety, inne niszczeją lub straszą, jak budynek dworca kolejowego w centrum naszego miasta. Zobacz je wszystkie w galerii zdjęć!

📢 Radzieckie czołgi na ulicach Lubania i wizyta Goebbelsa. Ponad połowa miasta zrujnowana w czasie II wojny światowej

Nie ma chyba drugiego takiego miasta w okolicy jak Lubań, które doznało tak dużych zniszczeń w trakcie II wojny światowej. W 1945 roku na ulicach miasta walczyły ze sobą oddziały radzieckie i niemieckie. "Generał Schörner podjął decyzję o kontrataku w kierunku na Lubań Śląski, który miał się rozpocząć 1 marca. Zaskoczone oddziały radzieckiej 3. Armii Pancernej Gwardii zostały wyparte z miasta. Goebbels był wniebowzięty. 8 marca z fotografami z Ministerstwa Propagandy wybrał się do Zgorzelca, gdzie spotkał się z Schörnerem. Razem pojechali do Lubania, by wygłosić przemówienie w czasie parady oddziałów Wehrmachtu, Volkssturmu i Hitlerjugend. Goebbels przed kamerami wręczył Krzyże Żelazne kilku członkom Hitlerjugend, a potem obejrzał zniszczone w czasie operacji czołgi." - pisał Antony Beevor w książce pt. "Berlin 1945 - Upadek". Zobaczcie archiwalne zdjęcia!

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto