Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świat otworem

Łukasz Jaźwiec
BOLESŁAWIEC Młode artystki z młodzieżowego domu kultury zostały laureatkami europejskiego konkursu „Europa w szkole”. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej ...

BOLESŁAWIEC Młode artystki z młodzieżowego domu kultury zostały laureatkami europejskiego konkursu „Europa w szkole”. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.

„Europa w szkole” organizowana jest już od wielu lat, a udział w zmaganiach biorą uczniowie szkół krajów Unii Europejskiej oraz państw kandydujących. Konkurs ma za zadanie krzewienie idei jednoczącej się Europy.

Zdolne dzieci
Marta Jaworska i Wiktoria Majchrzak od kilku lat uczęszczają do pracowni plastycznej MDK. Nie jest to ich pierwszy sukces. Już wcześniej zdobywały laury na wielu konkursach ogólnopolskich.
Marta i Wiktoria są bardzo zdolne - mówi Stanisława Wojda - Pytlińska pełniąca obowiązki dyrektora MDK. - Jednak nie tylko one przynoszą chlubę naszej placówce. Mamy kilkudziesięciu laureatów tego konkursu z lat poprzednich. Bardzo się cieszę, że mamy takie dzieci. Dzięki nim widzę sens naszej pracy.

Afryka i tolerancja
Marta namalowała pracę „Być tolerancyjnym - co to znaczy?”. Przedstawiła na niej wspólną zabawę dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.
- Namalowałam dziewczynkę na wózku inwalidzkim - mówi Marta Majchrzak. - A zdrowe dziewczynki rzucają do niej piłkę.
Natomiast Wiktoria zajęła się problemem biedy i ubóstwa dzieci z Afryki.
- Dziewczynki w nagrodę otrzymały dofinansowanie do obozu letniego - mówi Katarzyna Sas, nauczyciel plastyki MDK. - Będą mogły pojechać do Grecji bądź Hiszpanii. Nagrodę otrzymała również cała pracownia MDK. Jest nią dofinansowanie wyjazdu do Brukseli.

Znają na świecie
- Nasze osiągnięcia zauważane są już na całym świecie - mówi Stanisława Wojda - Pytlińska. - Dostajemy zaproszenia od wielu państw z całego świata. Nasze prace wystawiane były w Nowy Jorku w siedzibie ONZ. Pracownia należy do najlepszych w Polsce. Pomimo tak ogromnych sukcesów z przykrością muszę stwierdzić, że choć jesteśmy doceniani w świecie, nie jesteśmy doceniani przez nasze miasto. Młodzieżowy Dom Kultury wymaga gruntownego remontu. Niestety nie posiadamy na to środków. Mam jednak nadzieję, ktoś w końcu nas zauważy i pomoże.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto