Sudety nie składają broni

Grzegorz Bereziuk
Krzysztof Samiec był bohaterem Sudetów w meczu z zespołem z Krosna
Krzysztof Samiec był bohaterem Sudetów w meczu z zespołem z Krosna Grzegorz Bereziuk
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra w meczu 24. kolejki I ligi pokonali we własnej hali MOSiR Krosno 75:73 i pozostają nadal w rozgrywkach

Drugie w tym roku zwycięstwo dla jeleniogórzan jest niezwykle cenne. Sudety do sukcesu poprowadził nie kto inny jak profesor Krzysztof Samiec. Zawodnik nie tylko popisał się zdobyciem aż 32 punktów, w tym trafiał z nieprawdopodobnych pozycji kiedy to naciskany przez rywali nie widział kosza. Ponadto w decydujących momentach umiejętnie dyrygował grą swoich młodych kolegów.

Przebieg meczu Sudetów z MOSiR-em przypominał scenariusz dobrego kryminału, w którym wiele było zwrotów akcji. W 5. min z dystansu mimo faulu rywala trafił Samiec. Po chwili ten sam gracz dorzucił punkt z linii rzutów wolnych i gospodarze prowadzili 13:8. Pierwszą kwartę wygrali jednak krośnianie 18:15. Kilkupunktowe prowadzenie przyjezdnych utrzymywało się do 14. min kiedy wygrywali 27:21. W 18. min po trójce Alana Urbaniaka był remis po 29, ale po dwóch celnych rzutach za trzy punkty Piotra Pluty w 21. min goście wygrywali już 46:34. Przebudzenie gospodarzy nastąpiło w 27. min. Jeleniogórzanie od stanu 54:43 poprawili obronę i zaczęli odrabiać straty.

Po punktach Samca, Tomasza Bodzińskiego i Sebastiana Szymańskiego miejscowym udało się zniwelować straty po trzech kwartach do zaledwie dwóch punktów 55:57. Koncert Sudetów trwał do 38. min kiedy prowadziły 74:67. Później w poczynania miejscowych wkradła się nerwowość i na minutę przed końcem prowadzili oni tylko 74:72. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze, którzy wygrali 75:73.

Już w środę od godz. 17.30 jeleniogórzanie o kolejne ligowe zwycięstwo zagrają ze Spójnią Stargard Szczeciński. Z kolei w sobotę podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicza od godz. 16 zagrają we własnej hali z rezerwami Asseco Prokomu Gdynia. W przypadku wygranych szanse Sudetów na znacznie wzrosną. Do zakończenia rozgrywek pozostało 6 kolejek.
============11 (pp) Zdjęcie Autor(14205110)============
============ramka belka red(14205111)============

============01_tytul_ramka_sport(14205575)============
Wynik meczu
============41 tabela 1 lam teskt cond(14205574)============
Sudety Jelenia Góra 75Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 73 (15:18, 19:22, 21:17, 20:16)
Sudety: Samiec 32, Szymański 9, Zarzeczny 7, Bodziński 7, Urbaniak 6, Czech 4, Klimek 4, Minicel 3, Niesobski 2, Czekański 1.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?