Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Społeczne gremium szpitala wojewódzkiego się sypie

Anna Gryń
BOLESŁAWIEC Wokół nowej rady społecznej szpitala wojewódzkiego nie brakuje kwasów. Najpierw dyrektor szpitala Jan Kaczmarkiewicz zawetował kandydaturę Izabeli Mocnej-Kominiak teraz Józef Burniak sam rezygnuje i podaje ...

BOLESŁAWIEC Wokół nowej rady społecznej szpitala wojewódzkiego nie brakuje kwasów. Najpierw dyrektor szpitala Jan Kaczmarkiewicz zawetował kandydaturę Izabeli Mocnej-Kominiak teraz Józef Burniak sam rezygnuje i podaje szpital do sądu.

Kilka tygodni temu marszałek województwa powołał nową radę Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. W jej skład weszli: Ryszard Broll, Izabela Mocna-Kominiak, Józef Burniak (wszyscy z SLD), Andrzej Pawluszek z Prawa i Sprawiedliwości i Danuta Kalisz z Samoobrony. Zadaniem rady jest m.in. opiniowanie pracy dyrektora. Rada może wnioskować o jego odwołanie. Już kilka dni po wyborze dyrektor Jan Kaczmarkiewicz zawetował kandydaturę Izabeli Mocnej-Kominiak, argumentując swoją decyzję sporem prawnym pomiędzy nią a szpitalem. Pani Izabela nie zgadza się ze zdaniem dyrektora. Teraz wojewoda zdecyduje (Izabela Mocna-Kominiak reprezentuje w radzie wojewodę dolnośląskiego), czy jego przedstawicielka zostanie w radzie.
Jak się dowiadujemy, z pracy w radzie zrezygnował teraz dyrektor Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Józef Burniak. Bezpośrednim powodem jest zadłużenie szpitala wobec PWiK. - - Dług przekroczył 123 tysiące złotych - mówi Józef Burniak. - Pertraktowałem, ale szpital dalej nie płaci. Nie mam innego wyjścia, jak skierować sprawę do sądu. W tym stanie rzeczy, konflikt interesów jest według mnie tak wielki, że nie pozwala mi na pozostanie w składzie rady.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto