Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poważne koncerty

(MD)
Dochód z biletów pójdzie na remont kościoła i zakład rehabilitacji liczeniczej We wrześniu, już po raz trzeci, odbędą się w Bolesławcu koncerty muzyki poważnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans.

Dochód z biletów pójdzie na remont kościoła i zakład rehabilitacji liczeniczej

We wrześniu, już po raz trzeci, odbędą się w Bolesławcu koncerty muzyki poważnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Pieniądze ze sprzedaży biletów zasilą fundusz remontowy kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Do tej pory na ten cel przekazano kilkanaście tysięcy złotych, które wykorzystano m.in. na renowację ołtarza głównego.
–Potrzeby są ogromne - mówi ksiądz Andrzej Jarosiewicz, proboszcz i kustosz sanktuarium. – Konieczny jest remont bocznych ołtarzy i epitafiów, a także dachu świątyni.
Pieniądze z biletów otrzyma również miejski zakład rehabilitacji leczniczej przy ulicy Parkowej.
– Wsparcie bardzo się przyda – mówi Dorota Borucińska, kierowniczka ośrodka. – W miarę możliwości remontujemy placówkę i przystosowujemy ją do potrzeb naszych małych pacjentów. Każdą sumę wykorzystamy jak należy.
(MD)

Gdzie i kiedy odbędą się koncerty

- 10. września, godzina 18 - sala kina Forum - muzyka synagogalna, żydowski i hebrajski folklor w wykonaniu chóru z Lipska. Bilety w cenie 5 złotych.

- 13. września, godzina 19.30 - kościół wniebowzięcia NMP - koncert muzyki barokowej w wykonaniu Capella Savaria (Węgry). Bilety po 25 i 12 złotych (ulgowy). Przedsprzedaż biletów prowadzi BOK.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto