Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podobno najlepsza

Marek Łętowski
(BOLESŁAWIEC) Czy doszło do złamania prawa w szpitalu? Grupa pracowników Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu uważa, że konkurs na kierownika zakładu opiekuńczo-leczniczego to ...

(BOLESŁAWIEC) Czy doszło do złamania prawa w szpitalu? Grupa pracowników Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu uważa, że konkurs na kierownika zakładu opiekuńczo-leczniczego to nieporozumienie. Wygrała go według nich osoba, która takiej funkcji pełnić nie może. Co na to dyrektor?

11 października rozstrzygnięto konkurs na kierownika ZOL. Otrzymaliśmy list podpisany przez grupę pracowników szpitala z informacjami o zaistniałych, według nich, nieprawidłowościach. Dotyczą głównie niespełnienia warunku dotyczącego wykształcenia. Kierownikiem może zostać ten, kto legitymuje się wyższym wykształceniem. Zdaniem niektórych pracowników, Bogusława Bis, która konkurs wygrała nie ma jeszcze licencjatu.
- Bogusława Bis nie jest kierownikiem, a jedynie pełni obowiązki kierownika - wyjaśnia dyrektor szpitala, Janusz Kaczmarkiewicz. - Obejmie stanowisko kierownika po uzupełnieniu wykształcenia.
Według informacji uzyskanych od dyrektora, pani Bis w styczniu ma uzyskać dyplom magisterski. - Dopiero w momencie dostarczenia dyplomu, mogę powierzyć tej pani stanowisko kierownika - mówi dyrektor Kaczmarkiewicz - Jeśli nie zdobędzie go do lutego, zostania odwołana.

Najlepsza
Bogusława Bis, według dyrektora, była najlepszą kandydatką. Pozostali chętni to pracownicy szpitala. Dwie osoby spełniały wymagania. B. Bis zwyciężyła, ponieważ jest cenionym pracownikiem i doświadczoną pielęgniarką. Miała również konkretną wizję poprowadzenia zakładu. Jej kandydatura najbardziej odpowiadała komisji. W jej składzie znaleźli się reprezentanci związków, pielęgniarek, dyrekcji, specjalista do spraw pracowniczych oraz psychiatra.
- Mogłem sam podjąć decyzję o powierzeniu jej stanowiska - dodaje Janusz Kaczmarkiewicz. - Mam takie prawo jako kierownik zakładu opieki zdrowotnej. Nie chciałem tego robić i dlatego rozpisałem konkurs oraz powołałem komisję. Ta zaproponowała panią Bis i uznałem, że to dobra propozycja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto