Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pieniądze za pomysł

(MD)
Rusza Bolesławiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych Decyzją radnych powołany został do życia fundusz, który ma ułatwić biznesmenom dostęp do gotówki, by mogli rozpocząć albo rozszerzyć działalność.

Rusza Bolesławiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych

Decyzją radnych powołany został do życia fundusz, który ma ułatwić biznesmenom dostęp do gotówki, by mogli rozpocząć albo rozszerzyć działalność.

– FPK powołany został, aby można było udzielać poręczeń dla małych i średnich firm, które mają trudności z zaciągnięciem bankowego kredytu, bo nie mają wystarczającego majątku na jego zabezpieczenie – mówi Krzysztof Becla, prezes funduszu. – Nie mogą to być jednak przedsiębiorstwa o wątpliwej wypłacalności, szukające pieniędzy na zbyt ryzykowne działania.
Fundusz będzie pobierał prowizję od poręczenia, w zależności od tego, na jak długi czas zostanie ono udzielone. Im dłuższy czas, tym wyższa prowizja, jednak nie więcej niż 2 proc. liczone od ogólnej kwoty zabezpieczenia. Jedynym, wymiernym zyskiem dla miasta, będzie aktywizacja przedsiębiorczości i oczekiwany wzrost nowych miejsc pracy. Na początek, radni przeznaczyli na ten cel 500 tysięcy złotych.

– Zamierzam wciągnąć do współpracy okoliczne gminy – mówi prezes. – Im więcej zgromadzimy środków, tym możliwości funduszu będą większe. Są również szanse na pieniądze z Unii Europejskiej, którymi dysponuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Warto mieć pomysł

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z samorządowego poręczenia? – Przedsiębiorca musi być mieszkańcem Bolesławca oraz mieć pomysł na prowadzenie biznesu i posiadać zdolność kredytową – wyjaśnia Krzysztof Becla. – Fundusz poręczy również za absolwentów i zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy bezrobotnych, którzy zamierzają otworzyć własny interes.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto