Pani magister z nagrodą

Bernard Łętowski
Monika Rutyna za swoją pracę dostała 3000 złotych nagrody i jest z siebie dumna.  fot. Bernard Łętowski
Monika Rutyna za swoją pracę dostała 3000 złotych nagrody i jest z siebie dumna. fot. Bernard Łętowski
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Bolesławiec wspiera tych, którzy na temat pracy wybrali sobie to miasto Konkurs ogłoszony przez magistrat wygrała Monika Rutyna, bolesławianka, która na Politechnice Wrocławskiej obroniła pracę o wykorzystaniu narzędzi ...

Bolesławiec wspiera tych, którzy na temat pracy wybrali sobie to miasto
Konkurs ogłoszony przez magistrat wygrała Monika Rutyna, bolesławianka, która na Politechnice Wrocławskiej obroniła pracę o wykorzystaniu narzędzi informatycznych do zarządzania miastem i projektowania jego wizualnej odnowy

Monika Rutyna w swoją pracę włożyła niemało wysiłku, ale opłaciło się. Proponowane przez nią rozwiązania tak spodobały się w ratuszu, że już po obronie dostała pracę w magistracie i zajmuje się tym, o czym pisała.
– Bardzo cieszę się z tej nagrody. Wybrałam temat związany z Bolesławcem właśnie dzięki temu konkursowi – mówi laureatka. – Zaletą jest też to, że ktoś przeczyta moją pracę.
– Zainteresowanie konkursem nie było zbyt duże, ale rekompensuje to jakość zgłoszonych prac – mówi Jerzy Zieliński, sekretarz miasta i członek kapituły konkursowej, którą tworzyli również prof. Jolanta Góralczyk, dr hab. inż. arch. Robert Masztalski i dr hab. Grzegorz Strauchold oraz Jacek Dudyński z urzędu miasta.
Mają bazę groźnych miejsc
– Wszystkie prace zasługiwały na pierwszą nagrodę, ale praca pani Rutyny „GIS jako narzędzie wspomagania organizacji danych i jego zastosowanie w procesie rewitalizacji na przykładzie Bolesławca” stanowi znakomite narzędzie, umożliwiające badania nad obszarami przeznaczonymi do objęcia Lokalnym Planem Rozwoju – tłumaczy Jerzy Zieliński. – Poprzez stworzenie przez autorkę informatycznej bazy danych otrzymaliśmy identyfikację miejsc kryzysowych i tych, które wykazują najwyższy stopień degradacji. Dzięki zastosowaniu metod socjologicznych, demograficznych i statystycznych praca ta daje miastu możliwość prowadzenia dalszych badań.
Miasto wyda książkę
Zdecydowanie więcej czytelników będzie miała praca Katarzyny Maczel, która dostała drugą nagrodę. Kapituła uznała, że jej tekst o losach bolesławieckiej sceny teatralnej zostanie wydany w postaci książki. Będzie to drugie wydawnictwo z cyklu boleslaviana. Pierwszym była praca magisterska Kingi Pacek o życiu muzycznym Bolesławca w XIX wieku. To ona zainspirowała władze do organizacji konkursu.
Oprócz obietnicy publikacji Katarzyna Maczel dostała też 2000 złotych. Połowa tej kwoty to nagroda trzecia dla Andrzeja Olejniczaka, który obronił się, pisząc tym, jakie skutki dla Dolnego Śląska miały wojny napoleońskie.
Miasto do poruszania bolesławieckiej tematyki prac magisterskich nakłania nie tylko studentów. Promotorzy prac otrzymują nagrody po dwa tysiące złotych. •

Siadaj i pisz
Prezydent Bolesławca ogłosił natychmiast kolejną edycję konkursu o nagrodę na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności Bolesławca, obronioną w roku akademickim 2006/2007 i 2007/2008 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych w Polsce. Prace należy zgłaszać drogą pocztową do 20 września 2008 r. Więcej informacji na stronie internetowej boleslawiec.eu.

Firmy mają problem. Dlaczego? Zobacz wyniki badania

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie