Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nieczysta gra?

Leszek Grabowy
Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że władze miasta oskarżały powiatowego rzecznika praw konsumenta o opieszałość w wydaniu opinii na temat zabudowy placu przy ulicach Łukasiewicza, Bielskiej, Karola Miarki i Asnyka.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że władze miasta oskarżały powiatowego rzecznika praw konsumenta o opieszałość w wydaniu opinii na temat zabudowy placu przy ulicach Łukasiewicza, Bielskiej, Karola Miarki i Asnyka. W końcu rzecznik wydał swoją opinię. Jest ona negatywna. Podobne zdanie władzom miasta przekazał zarząd powiatu.

„Zarząd powiatu - wyrażając powyższą opinię - kierował się zasadą pełnego respektu dla niezbywalnych praw wspólnoty samorządowej miasta Bolesławiec do samodzielnego decydowania o celach i kierunkach rozwoju” - czytamy w opinii zarządu powiatu skierowanej do władz miasta. W dalszej części pisma, radni powiatu ustosunkowują się do „Prognozy skutków zabudowy centrum usługowo - handlowego w Bolesławcu” sporządzonej przez krakowskie przedsiębiorstwo usług i wdrożeń „Ogrbudin” sp. z o. o. W piśmie poddają pod wątpliwość siedem punktów tej prognozy dotyczących m.in. pominięcia w prognozie planowanej budowy hipermarketów Intermarché i Hypernova. Według radnych brakuje też opinii, jak nowy obiekt wpłynie na miejscowych małych producentów i hurtowników. Nie jest też wiadomo, jaki będzie faktyczny stan zatrudnienia w centrum.

Na straży konsumentów

Negatywną opinię wystawił również powiatowy rzecznik praw konsumenta Waldemar Sawicki. Uważa on, że budowa sklepu wielkopowierzchniowego niesie za sobą tyle samo zalet, co i zagrożeń. W ocenie rzecznika, istniejąca w Bolesławcu sieć placówek handlowych, uzupełniona o powstające obecnie hipermarkety, w pełni zabezpieczy podaż towarów spożywczych na rynek lokalny. W. Sawicki przestrzega władze miasta przed zbyt dużą koncentracją branży spożywczej na terenie miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto