Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie wszyscy podpisali

(LEN)
- Cieszę się, że większość gmin podpisała porozumienie o współfinansowaniu centrum - powiedziała obecna na spotkaniu Krystyna Boratyńska, radna powiatu. Fot. Archiwum
- Cieszę się, że większość gmin podpisała porozumienie o współfinansowaniu centrum - powiedziała obecna na spotkaniu Krystyna Boratyńska, radna powiatu. Fot. Archiwum
(BOLESŁAWIEC) Podczas zakończonego w tym tygodniu II powiatowego forum oświatowego, podpisano porozumienie między powiatem i gminami w sprawie działalności powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

(BOLESŁAWIEC) Podczas zakończonego w tym tygodniu II powiatowego forum oświatowego, podpisano porozumienie między powiatem i gminami w sprawie działalności powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr. Porozumienia nie podpisały jedynie gminy: miejska i wiejska Bolesławiec.

Centrum edukacji i kształcenia kadr istnieje w Bolesławcu od września. Aby spełniało swoją rolę, potrzeba pieniędzy na jegodziałalność. Środki na działanie centrum mają pochodzić ze wszystkich gmin powiatu. Na ostatnim forum oświatowym podpisano porozumienie pomiędzy zarządem powiatu a zarządami miast i gmin. Pod porozumieniem podpisały się: Nowogrodziec, Osiecznica, Warta Bolesławiecka i Gromadka. W myśl tego porozumienia gminy zobowiązały się do współfinansowania doradztwa przedmiotowo - zawodowego dla nauczycieli. Każda z gmin wniesie po 0,70 zł za jednego ucznia w okresie od września do grudnia 2001.
- Zapewniamy nauczycielom stałe kontakty z metodykami - mówi C. Rudyk. Każdy z doradców ma stałe dyżury w centrum, lub w swojej placówce. Obecna kadra PCEiKK to 13 osób.
Nauczyciele znajdą tu wsparcie w tworzeniu programów autorskich. Zainteresowanie na razie nie jest duże, ale systematycznie widać wzrost frekwencji na kursach. Do momentu podpisania porozumienia do centrum wpłynęło 300 podań nauczycieli na różnorodne kursy i szkolenia.
- Niestety, pierwsze szkolenia dotyczące podnoszenia kwalifikacji rozpoczną się dopiero w listopadzie - informuje Cezariusz Rudyk, szef PCEiKK. - Obecnie przygotowujemy się do rozpoczęcia trzech kursów komputerowych dla początkujących.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto