Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepszy biznes - Wyłoniono najbardziej kreatywnych młodych przedsiębiorców

Bernard Łętowski
Maciej Borowski, Tomasz Twardochleb, Krzysztof Fałat i Damian Biały wymyślili najlepszy pomysł na biznes.
FOT. Bernard Łętowski
Maciej Borowski, Tomasz Twardochleb, Krzysztof Fałat i Damian Biały wymyślili najlepszy pomysł na biznes. FOT. Bernard Łętowski
Wymyśloną przez czterech młodych lubaniaków firmę „Czyścik” uznano za najlepszy pomysł w konkursie Młody Przedsiębiorca. Maciej Borowski, Tomasz Twardochleb, Krzysztof Fałat i Damian Biały, pokonali 90 ...

Wymyśloną przez czterech młodych lubaniaków firmę „Czyścik” uznano za najlepszy pomysł w konkursie Młody Przedsiębiorca. Maciej Borowski, Tomasz Twardochleb, Krzysztof Fałat i Damian Biały, pokonali 90 licealistów z regionu

Ekipa trzecioklasistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Lubaniu przygotowała biznesplan firmy zajmującej się utylizacją i sprzedażą części sprzętu AGD i RTV.
Młodzi przedsiębiorcy wymyślili nawet, gdzie powinna mieć siedzibę ich firma. To puste od lat tereny dawnych Zakładów Naprawy Taboru Kolejowego.
– To realny pomysł, musielibyśmy tylko zgromadzić 30 tys. złotych – mówi Tomasz Twardochleb. – Może po skończeniu szkoły zrealizujemy ten projekt.
– Pieniędzy poszukalibyśmy w funduszach unijnych i w budżecie miasta – mówi Krzysztof Fałat.

Pojadą na wycieczkę
Lubańska ekipa wygrała czek na 1000 złotych.
– Chłopcy ciężko pracowali na ten sukces, chcieli wygrać i zrobili to – mówi Wojciech Borowiak, nauczyciel przedsiębiorczości, który pomagała chłopcom w tworzeniu projektu. – To sukces nie tylko chłopców, ale także i szkoły, którą promują tacy zdolni uczniowie.
Chłopcy przeznaczą nagrodę na wycieczkę. Wojciech Borowiak dostanie prezent.
Konkurs Młody przedsiębiorca od trzech lat organizuje Bolesłąwieckie Towarzystwo Gospodarcze. Młodzi ludzie wymyślają i prezentują swoje pomysły na własny biznes. Poziom wzrasta co roku.
– W tegorocznej edycji wystartowało aż 90 osób – mówi Janina Witas, przewodnicząca jury. – Dwie prace odrzuciliśmy jako plagiaty. Z pozostałych wyłoniliśmy dziesięć prac finałowych.

Gęsi i herbatka
Drugie miejsce zajął biznesplan hodowli gęsi rzeźnych autorstwa Marty Pikul z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.
Trzecie miejsca przyznano pomysłowi stworzenia salonu gier Matrix Anny Kopały, Katarzyny Michalskiej i Pauliny Mitery z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych oraz biznesplanowi firmy Perpetus Marioli Patryarchy i Eweliny Jędras z II LO.
Dodatkowo komisja konkursowa przyznała wyróżnienie dla Patryka Nowaka z Zespołu Szkół Elektronicznych za biznesplan herbaciarnia Dzika Róża. •

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto