Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na trzeźwo

Leszek Grabowy
BOLESŁAWIEC/ZŁOTORYJA Już od 19 lat, kluby abstynenckie i grupy trzeźwościowe spotykają się na zlocie w Złotoryi. Oprócz wspólnej zabawy, ludzie którzy przestali nałogowo pić, dzielą się doświadczeniami i pomagają sobie ...

BOLESŁAWIEC/ZŁOTORYJA Już od 19 lat, kluby abstynenckie i grupy trzeźwościowe spotykają się na zlocie w Złotoryi. Oprócz wspólnej zabawy, ludzie którzy przestali nałogowo pić, dzielą się doświadczeniami i pomagają sobie nawzajem.

Złotoryjskie spotkania organizuje miejscowy „Relaks”. W tym roku na XIX Zlot Klubów Abstynenta i Grup Trzeźwościowych przyjechało osiem zespołów z terenu Dolnego Śląska. Nasze miasto reprezentowało powstające stowarzyszenie „Razem”.
- Dzięki uczestnictwu w podobnych imprezach nie tylko poznajemy nowych ludzi, ale także dzielimy się pomysłami na temat działalności klubów - mówi bolesławiecki przedsiębiorca, Zbigniew Rychert, jeden z założycieli „Razem”. - Jako dopiero powstające stowarzyszenie, możemy zobaczyć, jak radzą sobie inni.
Trzydniowa impreza to przede wszystkim zmagania sportowe oraz integracja środowisk podczas wspólnych zabaw, śpiewów i tańców. Ale zlot, to także sposobność do rozmów na tematy poważniejsze. W tym roku prezesi klubów dyskutowali na temat zmiany ustawy o pomocy społecznej, a szczególnie tej jej części, która mówi o dofinansowywaniu przez samorządy stowarzyszeń trzeźwościowych. Zebrani wyrazili obawę, że nowa ustawa przyczyni się do upadku wielu grup. W tym celu postanowiono zawiązać dolnośląskie zrzeszenie klubów abstynenta, które wejdzie w skład powstającej rady krajowej. Jej zadaniem będzie obrona interesów ludzi chcących żyć bez alkoholu.

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto