Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malowany dług

Łukasz Jaźwiec
BOLESŁAWIEC Lokatorzy spółdzielni mieszkaniowej Bolesławianka, zalegają z tytułu nieopłaconych czynszów ponad 1 milion 400 tysięcy złotych. Ci, którzy chcą, mogą odpracować zadłużenie.

BOLESŁAWIEC Lokatorzy spółdzielni mieszkaniowej Bolesławianka, zalegają z tytułu nieopłaconych czynszów ponad 1 milion 400 tysięcy złotych. Ci, którzy chcą, mogą odpracować zadłużenie. Można też dokonać zamiany mieszkań na mniejsze.

Na klatkach schodowych budynków należących do Bolesławianki pojawiły się listy (bez danych personalnych) osób zalegających z czynszem. Listy miały ponaglić dłużników do uregulowania zaległości. Niestety, na niewiele się to zdało. Pieniędzy w kasie spółdzielni nie przybyło. Wykazy zadłużenia wywołały u mieszkańców Bolesławca bardzo różne reakcje. Niektórych to oburzyło, a jeszcze inni proponowali żeby wywiesić imienne listy. Na koniec maja kwota, jaką winni są lokatorzy spółdzielni, przekroczyła milion czterysta tysięcy złotych.
Bez tych pieniędzy, spółdzielcy nie mogą dokonać wielu potrzebnych remontów. Dlatego dłużnikom zaproponowano odpracowanie zaległości.
- Panowie mogą malować klatki schodowe, a panie sprzątać - mówi Piotr Hetel, prezes spółdzielni mieszkaniowej Bolesławianka. - Znajdzie się też praca dla fachowców – murarzy, hydraulików i mechaników. Średnio płacimy cztery złote za godzinę. Myślę, że nie są to małe pieniądze.
Ci, których nie stać na utrzymanie mieszkania, mogą zamienić je na mniejsze. I nie tylko w rejonie spółdzielni. Bolesławianka podpisała porozumienie z innymi zarządcami, m.in. MZGM i wojskową agencją mieszkaniową.
- Wystarczy zgłosić się do nas i zadeklarować chęć odpracowania zadłużenia, lub zamiany mieszkania – kontynuuje Piotr Hetel. - Staramy się zawsze wtedy dojść do porozumienia z lokatorem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto