Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lep gliny

Leszek Grabowy
- W przyszłym roku także wezmę udział w małym plenerze ceramicznym - zapowiada Kasia Kłopotek.
FOT. ROBERT IGNACIAK
- W przyszłym roku także wezmę udział w małym plenerze ceramicznym - zapowiada Kasia Kłopotek. FOT. ROBERT IGNACIAK
BOLESŁAWIEC Tradycyjnie przed Międzynarodowym Plenerem Ceramicznym, umiejętności w pracy z ceramiką, doskonalą młodzi artyści. Podczas zakończonego wczoraj małego pleneru ceramicznego, talenty szlifowała młodzież ...

BOLESŁAWIEC

Tradycyjnie przed Międzynarodowym Plenerem Ceramicznym, umiejętności w pracy z ceramiką, doskonalą młodzi artyści. Podczas zakończonego wczoraj małego pleneru ceramicznego, talenty szlifowała młodzież z MDK i BOK.

Wczoraj zakończył się mały plener ceramiczny. Młodzi adepci sztuki kamionkowe dzieła tworzyli przez trzy tygodnie w zakładach ceramicznych "Bolesławiec".

- Jest to inna forma zajęć które prowadzimy w pracowni ceramicznej MDK - mówi Joanna Mysłek - Michnowska. - W prawdziwym zakładzie są większe możliwości. Młodzież poznaje nie tylko inne techniki pracy z ceramiką, ale i cały proces technologiczny: od wylania formy do wypalenia kamionki w piecu.
W tym roku motywem przewodnim pleneru było wykonanie mozaiki - słyszymy.

- Już po raz trzeci biorę udział w plenerze - mówi Kasia Kłopotek. - Bardzo podoba mi się praca w prawdziwym zakładzie. Bardzo lubię pracować z ceramiką.

- W pracowni rzeźby BOK prace wykonujemy z gliny szamotowej - opowiada Basia Bednarowicz. - Tutaj robi się to z glinki ceramicznej, która jest bardziej plastyczna. To nowe doświadczenie i bardzo cenne.
Prace młodych artystów już niedługo będzie można zobaczyć na wystawie poplenerowej, która będzie zorganizowana w Teatrze Starym. Za kilka dni przed toczkami i formami zasiądą dorośli artyści, którzy przyjadą do Bolesławca z całego świata na XXXVIII Międzynarodowy Plener Ceramiczny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto