MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Łatanie dziury zaciskaniem pasa

(LEG)
Mniejszy o kilka milionów jest tegoroczny budżet gminy wiejskiej Bolesławiec. Wynosi 15 milionów. Mniej pieniędzy to wynik obcięcia przez państwo dotacji socjalnych.

Mniejszy o kilka milionów jest tegoroczny budżet gminy wiejskiej Bolesławiec. Wynosi 15 milionów. Mniej pieniędzy to wynik obcięcia przez państwo dotacji socjalnych. Dlatego w tym roku, do dożywiania dzieci gmina musi dołożyć ponad 60 tysięcy złotych. Subwencje oświatowe pokrywają wyłącznie wydatki związane z płacami. – Ze środków własnych musimy dołożyć do szkolnictwa jeszcze 30 procent – mówi wójt gminy Kazimierz Gawron. – Przewidujemy, że wszystkie wydatki zamknął się w tym roku kwotą 14 mln złotych. Pozostały milion przeznaczymy na spłatę kredytu zaciągniętego w ubiegłym roku na inwestycje proekologiczne.

Wydatki na inwestycje, które zawsze były mocną stroną gminy, zmniejszą się o 15 procent w stosunku do poprzednich lat. Nie oznacza to inwestycyjnej posuchy. Skanalizowane zostaną kolejne cztery wsie: Ocice, Brzeźnik, Nowa i Mierzwin. W dziesięciu miejscowościach na odcinkach o łącznej długości 5 km wykonane zostaną nowe drogi. Roboty obejmą Nową Wieś, Kraszowice, Bolesławice, Trzebień, Kruszyn, Golnice, Nowe Jaroszowice, Stare Jaroszowice, Lipiany i Kraśnik Dolny. W Dobrej i Kraśniku Dolnym będą wybudowane chodniki o długości ok. 1,5 km. W Kraśniku Górnym, Żeliszowie, Bolesławicach, Dobrej, Suszkach, Starej Olesznie i Starych Jaroszowicach na nowych słupach stanie ok. 70 lamp.
Ponadto rada gminy uchwaliła kolejne plany zagospodarowania przestrzennego, tym razem dla wsi Chościeszowice i Kraszowice. Posiadanie tych dokumentów sprzyja realizacji budownictwa mieszkaniowego oraz inwestowania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto