Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ładne plany

Leszek Grabowy
BOLESŁAWIEC Wyjazdy bolesławieckiej młodzieży do Niemiec, wspólne zawody sportowe oraz stworzenie międzynarodowej strony internetowej. Takie plany mają samorządowcy z powiatu bolesławieckiego i niemieckiego Bad ...

BOLESŁAWIEC
Wyjazdy bolesławieckiej młodzieży do Niemiec, wspólne zawody sportowe oraz stworzenie międzynarodowej strony internetowej. Takie plany mają samorządowcy z powiatu bolesławieckiego i niemieckiego Bad Honnef.

Przez cztery dni, specjaliści od pracy z młodzieżą z Bolesławca i powiatu partnerskiego Rhein - Sieg, wspólnie pracowali na warsztatach zwanych "Kongresem Fachowców" w Niemczech. Zajęcia te pozwoliły obu stronom na nawiązanie współpracy i zaplanowanie wspólnych przedsięwzięć dotyczących młodzieży.

- Kongres był bardzo udany - mówi naczelnik wydziału oświaty starostwa, Dariusz Kwaśniewski. - Dzięki niemu podzieliliśmy się sposobami pracy z młodzieżą w obu krajach oraz wstępnie przygotowaliśmy trzy projekty polsko-niemieckich przedsięwzięć wychowawczo-dydaktycznych.
Na co mogą liczyć młodzi bolesławianie? - Na wymianę młodzieży - mówi Dariusz Kwaśniewski. - Podczas wyjazdów do Niemiec będą mogli zwiedzić ciekawe miejsca, poznać kulturę i tradycje naszych sąsiadów. Będzie też wiele okazji do spotkań na terenie Bolesławca. Planujemy też otwarcie wspólnej strony internetowej.

- Kolejne, robocze spotkanie odbędzie się we wrześniu w Bolesławcu - mówi Cezariusz Rudyk, zarządzający Powiatowym Centrum Kształcenia i Edukacji Kadr w Bolesławcu.

Jak to jest w Niemczech

W każdej niemieckiej gminie, urzędzie miasta i powiecie istnieje wydział ds. młodzieży. Jest to instytucja zajmująca się organizacją czasu wolnego młodych ludzi, aktywizacją zawodową i tym, żeby młodzi Niemcy bez problemów weszli w dorosłość. Wydziały te dysponują bardzo dużymi środkami finansowymi, które przekazywane są instytucjom zajmującym się pracą pozaszkolną z młodzieżą. W Polsce nie istnieje odpowiednik wydziału ds. młodzieży.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto