Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koniec tarć i protestów

(KOM)
BOLESŁAWIEC - Starostwo czeka na uprawomocnienie się decyzji, wydanej przez wojewodę - powiedział starosta Piotr Roman. Do tego czasu ulica Prusa będzie dla ruchu zamknięta.

BOLESŁAWIEC - Starostwo czeka na uprawomocnienie się decyzji, wydanej przez wojewodę - powiedział starosta Piotr Roman. Do tego czasu ulica Prusa będzie dla ruchu zamknięta.

Otwarcie ulicy Prusa w ubiegłym roku spowodowało kolejne starcie miasta ze starostwem. Część bolesławian była przeciwko takiemu posunięciu, ponieważ ich zdaniem, deptak wzdłuż Prusa powinien pozostać nienaruszony. Niektórzy protestowali a inni byli w tej sprawie w kolegium odwoławczym w Jeleniej Górze. Członkowie OPZZ zbierali nawet podpisy mieszkańców, przeciwnych przywróceniu ruchu kołowego na tej ulicy. Projekt organizacji ruchu został pozytywnie zaopiniowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu. Jak poinformował starosta, wojewoda także zaakceptował pomysł.
Argumenty części mieszkańców, którzy chcieli pozostawić deptak i twierdzili, że stanowi bezpieczny pasaż dla dzieci, nie przekonał pomysłodawców i ostatecznie zdecydowano o przywróceniu ruchu samochodów. Próbowano jednak pogodzić zwaśnione strony i chyba najważniejszym jak do tej pory ustaleniem jest to, że na ulicy Prusa od 19.00 do 9.00 rano wprowadzony będzie zakaz ruchu.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto