Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kasa na pomysł

Marek Łętowski
BOLESŁAWIEC Kto chciał zdobyć kredyt w banku wie, ile wiąże się z tym kłopotów. Często właścicielom małych firm nie udaje się znaleźć poręczycieli lub odpowiednio wysokiego zabezpieczenia majątkowego.

BOLESŁAWIEC

Kto chciał zdobyć kredyt w banku wie, ile wiąże się z tym kłopotów. Często właścicielom małych firm nie udaje się znaleźć poręczycieli lub odpowiednio wysokiego zabezpieczenia majątkowego. - W takich sytuacjach pomoże nasz fundusz poręczeń kredytowych - mówi Cezary Przybylski.

O powstaniu takiego funduszu mówiono od dawna. Poparli go samorządowcy z powiatu i miasta. Najprawdopodobniej włączą się do niego wszystkie gminy powiatu.
- Chcemy, aby kapitał założycielski takiego funduszu wyniósł około milion złotych - wyjaśnia wicestarosta Cezary Przybylski. - Pieniądze planujemy uzyskać od samorządów.
Do wspólnego przedsięwzięcia mają się dołożyć wszystkie gminy. Ich wkład miałby być proporcjonalny do dochodów. Bogatsza gmina daje więcej.
Powstanie funduszu rozwiązałoby kłopoty wielu drobnych przedsiębiorców.
- To bardzo dobry pomysł - uważa Paweł Mucha, właściciel laboratorium protetycznego. - Z uzyskaniem kredytu w banku często jest sporo kłopotu, takie poręczenie bardzo ułatwiłoby szybkie uzyskanie finansowego wsparcia.
Fundusz pomógłby także tym, którzy mają pomysł na biznes, ale brak im środków na rozruch. Jeśli nie mają kapitału i zabezpieczeń, o pożyczkach na stworzenie firmy i co za tym idzie tworzenie miejsc pracy nie mają co marzyć. Jeśli powstanie fundusz, pieniądze z niego będą pewnym poręczeniem dla banków. Być może to dobry sposób na tworzenie dodatkowych miejsc pacy.
To, czy fundusz poręczeń powstanie zależy teraz od gmin. Wiadomo, że pozytywnie o jego powstaniu wypowiada się prezydent Piotr Roman. Jeśli pomysł znajdzie poparcie wśród wójtów, będą pieniądze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto