MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jak spłacić 12 milionów złotych długów?

Leszek Kosiorowski
(KOWARY - powiat jeleniogórski) Wielki kredyt na spłatę części długu wobec ZUS-u i pozbycie się niepotrzebnego majątku - oto niektóre działania, jakie chce podjąć dyrektor szpitala Bukowiec Bogdan Malinowski w walce o ...

(KOWARY - powiat jeleniogórski) Wielki kredyt na spłatę części długu wobec ZUS-u i pozbycie się niepotrzebnego majątku - oto niektóre działania, jakie chce podjąć dyrektor szpitala Bukowiec Bogdan Malinowski w walce o utrzymanie tej placówki.

Długi Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, w skład którego wchodzi szpital Bukowiec, dochodzą do 12 mln zł. Wierzyciele blokują konta.
Zła sytuacja szpitala nie jest efektem braku zapotrzebowania na jego pracę. Wczoraj zajęte były w nim niemal wszystkie łóżka.
- Nasz szpital zajmuje się nie tylko leczeniem. Jego majątek to także ponad 20 hektarów lasów, hotel dla pielęgniarek, około 30 mieszkań zakładowych i kilka innych nieruchomości. Utrzymanie wszystkich słono kosztuje. Musimy się ich pozbyć! - mówi Bogdan Malinowski.
Dla utrzymania szpitala niezbędne jest zmniejszenie jego długów. Na podstawie rozmów z szefami ZUS-u dyrektor ma nadzieję, że jeśli spłaci część należności (około 1,8 mln zł) wobec Zakładu, spłata reszty zostanie odroczona.
- Wtedy będzie można także zawrzeć układ z innymi wierzycielami. Poprosimy ich o odroczenia terminów spłaty i rozłożenie jej na raty - opowiada dyrektor Malinowski.
Najpierw jednak szpital musi znaleźć 1,8 mln zł dla ZUS-u. Bogdan Malinowski widzi dwie możliwości zdobycia tych pieniędzy. Pierwsza to wzięcie kredytu bankowego pod zastaw szpitalnych nieruchomości. Druga to także kredyt, ale zaciągnięty przez starostwo.
- Aby lepiej wykorzystać nasze pomieszczenia, w Kasie Chorych złożyliśmy ofertę organizacji oddziału rehabilitacyjnego. Chcemy także zmniejszyć ginekologię i położnictwo oraz powiększyć, z myślą o przewlekle chorych, oddział wewnętrzny - informuje dyrektor.
Decyzje finansowe w sprawie Bukowca muszą zapaść szybko. Długi są tak wielkie, że dzienne odsetki od nich (1000 złotych) są wyższe od średniej płacy w szpitalu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto