Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Elżbieta Chojnacka zapełnia kasę miasta

(BEŁ)
(  Cieszę się, że moja praca została doceniona przez zewnętrznych ekspertów  – mówi Elżbieta Chojnacka  FOT. BERNARD £ÊTOWSKI
( Cieszę się, że moja praca została doceniona przez zewnętrznych ekspertów – mówi Elżbieta Chojnacka FOT. BERNARD £ÊTOWSKI
Związek Miast Polskich wraz z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego przyznał bolesławieckiej urzędniczce certyfikat eksperta w dziedzinie funduszy strukturalnych.

Związek Miast Polskich wraz z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego przyznał bolesławieckiej urzędniczce certyfikat eksperta w dziedzinie funduszy strukturalnych. To wyróżnienie dla tych, którzy najlepiej radzą sobie z pisaniem unijnych projektów i ze zdobywaniem pieniędzy dla samorządów. To jedyna wyróżniona w ten sposób osoba w powiecie.

Zdobyć specjalizację w takiej dziedzinie nie było łatwo. Chojnacka od 1997 roku pisała projekty pozwalające zdobyć pieniądze m.in. na organizację Bolesławieckiego święta ceramiki. Wszystkie wnioski zostały dobrze ocenione. W międzyczasie skończyła specjalistyczne studia podyplomowe w zakresie zarządzania funduszami unijnymi.
Teraz urzędniczka pracuje w zespole magistratu do spraw pozyskiwania pieniędzy spoza budżetu gminy. Jest współautorką niemal każdego projektu, który w ostatnich latach pozwalał zasilać miejską kasę, także tych składanych do unijnych funduszy przez miejskie firmy i jednostki, na przykład Bolesławiecki Ośrodek Kultury.
M. in. dzięki jej pracy od 2002 roku Bolesławiec zdobył z funduszy Unii Europejskiej ponad 55 mln zł.
Elżbieta Chojnacka jest Naczelnikiem Wydziału Rozwoju i Promocji w urzędzie miasta.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto