Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dostali trochę więcej

(LEG)
Bolesławiecki szpital wynegocjował kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Negocjacje przedstawicieli starostwa, dyrekcji szpitala i przedstawicieli NFZ były bardzo burzliwe.

Bolesławiecki szpital wynegocjował kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Negocjacje przedstawicieli starostwa, dyrekcji szpitala i przedstawicieli NFZ były bardzo burzliwe. Pracownicy funduszu w pierwszej wersji zaproponowali kontrakt aż o 8 procent niższy niż w roku ubiegłym.

- Proponowany budżet nie pokrywałby prognozowanych kosztów działania oddziałów szpitalnych - mówi dyrektor ZOZ, Dariusz Kłos. - Przy takich pieniądzach z NFZ praktycznie nie było możliwości normalnego funkcjonowania. O zbilansowaniu się nie mogłoby być mowy.

Dlatego władze powiatu podjęły wraz z dyrekcją szpitala negocjacje. W wyniku nich udało się wyraźnie poprawić wysokość finansowania SP ZOZ. Druga wersja, to kontrakt niższy od ubiegłorocznego o 2,5 procent. Ale i tej opcji przedstawiciele Bolesławca nie przyjęli. Dopiero trzecia propozycja zadowoliła samorządowców. Kontrakt na ten rok, jest o ponad 300 tysięcy wyższy niż w 2003 roku.
- Wiadomo, że ciężko będzie dostosować koszty do takich przychodów - mówi starosta powiatu Krzysztof Konopka. - Fundusz zdrowia miał lepiej dzielić środki i dzieli je, ale nie dla szpitali powiatowych. Jednak będziemy musieli sobie jakoś poradzić.

Zobowiązania szpitala na dzień dzisiejszy przekraczają 20 mln złotych. W roku ubiegłym placówka otrzymała od NFZ 11 milionów 431 tysięcy złotych. W tym roku jest to 11 milionów 702 tysiące. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację, według dyrekcji szpital radzi sobie dosyć dobrze. Poprzez podjęcie spłaty podstawowych zobowiązań poprawiły się kontakty z dostawcami, m.in. w zakresie dostaw leków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto