MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Daj pracę - zapłacisz mniej

Marek Łętowski
(BOLESŁAWIEC) Na ostatniej sesji rady miejskiej ustalono nowe warunki zwolnień z podatku od nieruchomości. Radni zdecydowali, ile można darować tym, którzy tworzą miejsca pracy.

(BOLESŁAWIEC) Na ostatniej sesji rady miejskiej ustalono nowe warunki zwolnień z podatku od nieruchomości. Radni zdecydowali, ile można darować tym, którzy tworzą miejsca pracy.

Dla wszystkich
Pomysł nie jest zupełnie nowy. W porównaniu do poprzedniej uchwały można zatrudnić mniej osób, a uzyskać takie samo zwolnienie jak dawniej. Uchwała zainteresuje zwłaszcza tych, którzy planują nowe inwestycje. Wszystko zależy od ilości zatrudnionych osób. Ta liczba decyduje, na ile czasu uzyskamy zwolnienie. Zakładano, że ulgi podatkowe będą przysługiwać tylko producentom. Zmiany w proponowanej uchwale postulował radny Jarosław Molenda. Uważa, że zwalniać trzeba wszystkich, którzy tworzą miejsca pracy.
- Projekt krzywdził pozostałych pracodawców - uważa radny Molenda. - Jeśli powstanie hurtownia, której właściciel zatrudni dwadzieścia osób, to dlaczego ma być gorzej traktowany niż producent?
Pomysł poparł prezydent Józef Burniak. Radni zgodzili się i projekt zmieniono.

Ile za ile
Nie ulegnie żadnym zmianom zapis o zwolnieniu nowo wybudowanych nieruchomości. Jeśli powstanie tam 15 miejsc pracy, zwolnienie trwa rok. Jeśli zatrudni się 40 osób (zameldowanych w Bolesławcu) uzyska się ulgę na dwa lata. Nowość w uchwale dotyczy obiektów budowlanych, które rozbudowano lub adaptowano do prowadzenia działalności gospodarczej. Obojętnie jakiego rodzaju. Trzeba wtedy zatrudnić minimum 5 osób zameldowanych w Bolesławcu. Wówczas zwolnienie przysługuje przez okres 6 miesięcy. Gdy zatrudnimy 15 ludzi, mamy ulgę na rok. Na trzy lata miasto zwolni nas z płacenia podatku, gdy damy pracę 40 osobom. Bardzo ważne jest również to, że zwolnienie utrzymuje się tylko wtedy, gdy liczba zatrudnionych się nie zmniejsza.
- Uchwała ma duże znaczenie dla rozwoju miasta - mówi prezydent Burniak. - Tworzy preferencje dla inwestorów, a co za tym idzie, pomaga w powstawaniu nowych miejsc pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto