MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Chcą być bliżej bezrobotnego

Marek Łętowski
- Punkty odciążą także budżet bezrobotnych - mówi Leszek Kutryba. - Odpadną chociażby koszty podróży do Bolesławca.
- Punkty odciążą także budżet bezrobotnych - mówi Leszek Kutryba. - Odpadną chociażby koszty podróży do Bolesławca.
(BOLESłAWIEC) Na spotkaniu starosty z wójtami gmin rozmawiano o szkoleniu mieszkańców wsi oraz gminnych placówkach Powiatowego Urzędu Pracy. Piotr Roman gościł w starostwie wójtów i burmistrzów gmin powiatu ...

(BOLESłAWIEC) Na spotkaniu starosty z wójtami gmin rozmawiano o szkoleniu mieszkańców wsi oraz gminnych placówkach Powiatowego Urzędu Pracy.

Piotr Roman gościł w starostwie wójtów i burmistrzów gmin powiatu bolesławieckiego. Jednym z punktów obrad było szkolenie mieszkańców wsi. Miałoby ono dotyczyć zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Taka wiedza ułatwiałaby mieszkańcom wsi podejmowanie decyzji o otwieraniu własnych interesów.
Ważnym tematem obrad były zamiejscowe punkty Powiatowego Urzędu Pracy. Istnieją w kilku gminach i są bardzo ważne dla ich mieszkańców. Aby potwierdzić swoją gotowość do pracy nie trzeba jeździć do Bolesławca, można to załatwić w gminnych punktach PUP. Ich istnienie do końca tego roku jest pewne, ale nie wiadomo co dalej.
- Wszyscy widzimy potrzebę istnienia tych punktów - mówi Leszek Kutryba, kierownik PUP. - Są wielkim ułatwieniem dla niepracujących.
Szanse na dalsze działanie punktów zamiejscowych są spore. Potrzebne jest tylko porozumienie pomiędzy PUP, wójtami gmin i bankami. Musi być podpisane do końca listopada. To gwarantowałoby prawidłowe ustalanie terminów w których bezrobotni mają potwierdzić swoją gotowość do pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto