Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum za dwa głosy

Marek Łętowski
Po dwugodzinnej dyskusji radni podjęli decyzję o zabudowie placu w kwartale ulic Asnyka, Łukasiewicza, Bielskiej i Karola Miarki. Zabudowa terenu stała się faktem.

Po dwugodzinnej dyskusji radni podjęli decyzję o zabudowie placu w kwartale ulic Asnyka, Łukasiewicza, Bielskiej i Karola Miarki. Zabudowa terenu stała się faktem. 13 radnych złożyło votum separatum dotyczące tej decyzji.

Będzie centrum. Na razie jeszcze nie wiadomo, jak ma wyglądać i co w nim będzie. Wiadomo, że radni klubu SLD i Rodzin Katolickich zdecydowali o zabudowie terenu. Głosowało 30 radnych. Na sesji zabrakło Piotra Hetela i Zdzisława Boguckiego. Uchwała przeszła 15 głosami przy 13 przeciw. Dyskusja była bardzo gorąca. Oprócz radnych wzięli w niej udział przedstawiciele firmy Orgbudin z Krakowa oraz przewodniczący Bolesławieckiego Towarzystwa Gospodarczego, Karol Stasik.

Zapyziali

Z wypowiedzi przedstawicieli zarządu wynikało, że centrum to same korzyści przy niewielkich stratach. Radni opozycji zgadzali się z pomysłem zabudowy. Uważali jednak, że można z tym poczekać, lub zrezygnować z wielkopowierzchniowego sklepu w tym centrum. Poziom rozmów podsumował dr Tadeusz Krawczyk z firmy Orgbudin. Gdy radni wypomnieli prezydentowi określenie bolesławieckiego handlu jako zapyziałego, dr Krawczyk stwierdził, że tę zapyziałość widać na sesji. Głosowanie odbyło się po myśli zarządu miasta. Przewaga zwolenników zabudowy nie była taka duża. Przy nieobecności dwóch radnych koalicja SLD i Rodziny Katolickie miała 17 głosów. Jednak dwoje członków koalicji, Grażyna Wierzejska i Wiesław Stefanik wstrzymało się od głosu. Radni nie zgodzili się, aby głosowanie było imienne. Głosujący przeciw zaraz po sesji zgłosili votum separatum. Kto jak głosował można będzie przeczytać w Magazynie Bolesławca 16 listopada.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto