Bolesławiec na łopatkach

(BEŁ)
Rozegrano VI Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych Choć bolesławieccy strażacy wystawili w turnieju aż dwie drużyny, to ich gościnność była tak wielka, że zajęli dopiero 9. i 10.

Rozegrano VI Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych

Choć bolesławieccy strażacy wystawili w turnieju aż dwie drużyny, to ich gościnność była tak wielka, że zajęli dopiero 9. i 10. miejsce wśród jedenastu zespołów
W zorganizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu turnieju uczestniczyły drużyny reprezentujące Legnicę, Polkowice, Zgorzelec, Złotoryję i Żagań, a także Jelenią Górę i Wrocław. Pojawiły się także ekipy niemieckich strażaków z Pirny oraz „Ludzi Życzliwych Straży”, czyli sponsorów turnieju.
Po przeprowadzonych meczach w grupach wyłoniono półfinalistów. W pierwszym półfinale Wrocław wygrał 1:0 ze Zgorzelcem, w drugim Złotoryja pokonała Legnicę 3:0. W walce o 3. miejsce lepsi okazali się strażacy z Legnicy.
W finale zwyciężyła reprezentacja strażaków z Wrocławia, która po serii rzutów karnych pokonała 2:1 reprezentację Złotoryi (ubiegłorocznego triumfatora turnieju). W regulaminowym czasie gry uzyskano wynik remisowy 3:3.
Turniej udało się rozegrać w jeden dzień, gdyż strażacy grali mecze po 10 minut bez przerw.