MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Białe debaty

Leszek Grabowy
BOLESŁAWIEC Pielęgniarka to nie tylko zawód, ale i powołanie. O problemach tego zawodu rozmawiano na konferencji w której uczestniczyły pielęgniarki z regionu jeleniogórskiego.

BOLESŁAWIEC
Pielęgniarka to nie tylko zawód, ale i powołanie. O problemach tego zawodu rozmawiano na konferencji w której uczestniczyły pielęgniarki z regionu jeleniogórskiego.

Konferencję "Pielęgniarka i położna w Unii Europejskiej" zorganizowała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Jeleniej Górze, bolesławiecki ZOZ i Szpital Wojewódzki z Bolesławca. Prowadziły ją Małgorzata Modl, pielęgniarka naczelna ZOZ oraz Elżbieta Gawlas - siostra przełożona szpitala wojewódzkiego.

- W debacie wzięło udział 105 pielęgniarek ze szpitali byłego województwa jeleniogórskiego - mówi Małgorzata Modl. - A jej celem było poszerzenie wiedzy z zakresu pielęgniarstwa, nauk społecznych i medycznych.

Siostry oraz zaproszeni goście rozmawiali o zagrożeniach płynących z wykonywania pracy w zawodzie pielęgniarki i położnej, o sposobie radzenia sobie ze stresem, o etyce zawodowej, o sposobach opieki nad chorymi oraz o tym jak będzie się pracowało siostrom po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

- Dowiedziałyśmy się wielu bardzo ważnych rzeczy - mówi Elżbieta Gawlas. - Np. o uznawaniu naszych kwalifikacji w zawodzie w Unii Europejskiej.

Uczestnicy konferencji podkreślili doskonałą organizację, trafny dobór tematyki oraz sposobów ich prezentacji. Dzięki temu siostry spotkają się ponownie na
międzynarodowym sympozjum "Pielęgniarstwo bez granic", które odbędzie się Goerlitz.

Wykładowcy

Lek. med. ks. Lucjan Szczepaniak - kapelan uniwersyteckiego szpitala dziecięcego w Krakowie, dr Jacek Krajewski - członek Zarządu Głównego Towarzystwa Promocji Jakości Opieki Zdrowotnej w Polsce, Michał Bedlicki z Ośrodka Akredytacji w Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie, Ludmiła Domagała - główny specjalista wydziału zdrowia urzędu marszałkowskiego oraz Beata Bułko - przedstawiciel stowarzyszenia medycznych kongresów Euroregionu Nysa z siedzibą w Goerlitz.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto