(ROB)
Piłkarze Nysy  FOT. MARCIN OLIVA SOTO
Piłkarze Nysy FOT. MARCIN OLIVA SOTO
REGION JELENIOGÓRSKI Rozegrano już ostatnią kolejkę IV ligi a wciąż nie wiadomo, kto awansuje do wyższej klasy. Decyzja zapadnie prawdopodobnie przy zielonym stoliku.

O awans rywalizowały: Progres Jelenia Góra i Nysa Zgorzelec. Na kolejkę przed końcem, Nysa miała punkt przewagi nad jeleniogórzanami. Progres w ostatniej kolejce wygrał na wyjeździe z Iskrą Kochlice 2:1. W Oławie, gdzie z miejscową Anną walczyła Nysa, do 70 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy, który dawał promocję jeleniogórzanom. Ale w 70 min. sędzia podyktował karnego dla Nysy. Wywołało to niezadowolenie jednego z miejscowych obrońców, który uderzył sędziego. Zaraz potem na boisko wbiegli kibice Anny. Mecz został przerwany. - Trudno ocenić - był karny, czy nie - powiedział nam Andrzej Padewski z Dolnośląskiego Związku Piki Nożnej. - Decyzja o tym co dalej, zapadnie podczas czwartkowego spotkania wydziału gier i dyscypliny. Wydział gier może przyznać gościom walkowera (co będzie oznaczało awans Nysy) albo nakazać powtórzenie meczu na neutralnym boisku.