Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszów: Lekcje na Spitsbergenie

Irena Droś
Ze statku będzie lekcja on-line
Ze statku będzie lekcja on-line fot. Instytut Morski
Gimnazjaliści ze szkoły im. Orląt Lwowskich z Ruszowa wezmą udział w lekcjach ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie oraz ze statku badawczego.

Młodzież będzie miała okazję wziąć udział w bezpośrednich transmisjach satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie. Zaplanowano również zajęcia lekcyjne w obserwatoriach w Książu, Raciborzu, Ojcowie, Belsku, Świdrze, Helu oraz w Laboratorium i Muzeum Ziemi w Krakowie.

Część zajęć będzie transmitowana ze statku badawczego "Oceania" lub odbędzie się na statku "Horyzont II", gdzie uczniowie będą mieli niepowtarzalny bezpośredni kontakt z nauką.

Niecodzienne lekcje to efekt zakwalifikowania się szkoły do programu Eduscience. Żaden dotychczasowy projekt z zakresu edukacji przyrodniczej w Polsce nie jest w stanie zapewnić tak żywego i fascynującego poznawania świata. Wybrano do niego 250 szkół z całej Polski, m.in. cztery gimnazja w województwie dolnośląskim, w tym Gimnazjum w Ruszowie. Projekt ten trwać będzie do listopada 2014 r. Nasza szkoła bezpłatnie otrzyma: rzutnik i tablicę interaktywną, zestaw do monitoringu przyrodniczego, dostęp do platformy e-learningowej, dostęp do materiałów multimedialnych; wycieczki do instytutów naukowych, udział w festiwalach i piknikach naukowych; transmisje on-line ze Spitsbergenu. Uczestnictwo w jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce, prowadzonym przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk to dla naszej szkoły wielki zaszczyt, ale także wielkie wyzwanie i dużo pracy.

W nowoczesnej platformie umieszczane internetowej będą lekcje z zakresu geografii, chemii, fizyki i przyrody, przygotowane przez pracowników naukowych PAN, zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GEOPLANET.

Dzięki temu nasi uczniowie będą mogli korzystać bezpośrednio z wiedzy naukowców zajmujących się na co dzień naukami przyrodniczymi, osiągających sukcesy na skalę międzynarodową.

Wszystkie zajęcia zmierzać będą do wykorzystania i wdrażania podczas lekcji najnowszej wiedzy na temat budowy mózgu i potrzeb człowieka oraz motywowania go do działania i poznania własnej inicjatywy. W tym celu każdy ze stworzonych e-programów zawierać będzie nowoczesne i skuteczne metody pracy z uczniem

Oprac. Alina Gierak

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boleslawiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto