Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

XIV zmiana PKW Afganistan: żołnierze pobiegli w 118. edycji Maratonu Bostońskiego

TOK
XIV zmiana PKW Afganistan - żołnierze pobiegli w afgańskiej edycji Maratonu Bostońskiego użyczone
XIV zmiana PKW Afganistan: 10 żołnierzy pobiegło w afgańskiej edycji Maratonu Bostońskiego zorganizowanej w bazie lotniczej Bagram. Wystartowało ponad 600 biegaczy.

XIV zmiana PKW Afganistan - wyniki rywalizacji w maratonie

Sportową walkę rozegrano na wysokości 1492 m n.p.m. Podczas biegu spośród polskich żołnierzy najlepszy okazał się major Rafał Śmiałkowski, który ostatecznie ukończył maraton z czasem 3:11:46, co dało mu 12. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. miejsce w kategorii wiekowej 40-49 lat. Kolejny żołnierz XIV zmiany PKW Afganistan kapitan Michał Fabiszewski przekroczył linię mety z czasem 3:34:32 zajmując 37. miejsce. Zaraz za nim na metę przybiegł major Piotr Nawrocki, który z czasem 3:36:37 uplasował się na 38. miejscu. Następne miejsce zajął porucznik Norbert Freitag, który ukończył swój pierwszy maraton z czasem 03.42.57 i uplasował się na 49. miejscu. Podpułkownik Michał Koniarz wywalczył 132. miejsce uzyskując 4:12:37. Kilka minut później na metę przybiegł starszy szeregowy Aleksander Żelawski, który z czasem 4:18:14 uplasował się na 152. miejscu. Major Krzysztof Kowal z czasem 4:19:54 uzyskał 160. miejsce. Kolejni Polacy to kapitan Błażej Staszczak i kapitan Krzysztof Kozikowski, którzy razem wbiegli na metę z czasem 4:43:08 zajmując 256. i 257. miejsce. Liczbę 10 polskich żołnierzy XIV PKW Afganistan, którzy wystartowali i ukończyli Maraton Bostoński w Bagram zamknął podporucznik Radosław Gruźlewski, zajmując 332. miejsce z czasem 5.08.23.
Na mecie sklasyfikowano w sumie 428 zawodników, którzy zmieścili się w limicie czasowym wynoszącym 6 godzin.

XIV zmiana PKW Afganistan - edycja Maratonu Bostońskiego

Boston Maraton Afganistan został zorganizowany dla upamiętnienia i uczczenia poległych żołnierzy w ciągu 13 lat obecności wojsk ISAF w Afganistanie oraz poległych w wyniku wybuchu podczas zeszłorocznego maratonu w Bostonie. Był to ostatni oficjalny bieg długodystansowy rozegrany w amerykańskiej bazie
w Bagram, gdzie obecnie pełnią służbę żołnierze XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.