Bolesławiec: TBS oddał nowe mieszkania do użytku. Mieszkańcy Bolesławca będą mogli skorzystać z nowych mieszkań, które właśnie oddało do użytku Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu. Mieszkania uzyskuje się poprzez wpłatę 30% wartości inwestycji za 1mkw. powierzchni użytkowej mieszkania.

Wartość inwestycji wynosi 6.226.294 zł. Udział miasta Bolesławiec poprzez przekazanie gruntu pod budowę stanowi 218.079 zł. Udział najemców - partycypacja w wysokości 30 % o łącznej wartości 1.855.266 zł. W montaż finansowy inwestycji wchodzą również obligacje BGK o wartości 3.700.000 zł oraz udział własny TBS w wysokości 671.028 zł. - Mieszkania wykonano w standardzie „pod klucz”, gotowe do zamieszkania – informuje prezes TBS Emil Zając.

Powierzchnia użytkowa nowo wybudowanego budynku wynosi 2942 mkw., łączna powierzchnia mieszkań – 2242 m kw. W budynku znajdują się dwa mieszkania przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, 13 kawalerek, 11 mieszkań dwupokojowych, 6 trzypokojowych oraz 9 mieszkań dwupoziomowych przeznaczonych do indywidualnej aranżacji. Powierzchnia mieszkań wynosi od 32 do 85 mkw. W garażach podziemnych znajdują się 24 miejsca postojowe. Mieszkania są bez instalacji gazowej, ogrzewane ciepłem z sieci ZEC, wyposażone w instalację elektryczną, wodociągową oraz TV. Wysokość czynszu wynosi 11,61 zł za mkw. Inwestycję realizowano od lipca 2014 roku do końca grudnia 2015 roku. Wykonawcą prac jest firma ogólnobudowlana „Wojtek” z Nowogrodźca.

- Budowa nowych mieszkań w systemie partycypacji wpisuje się w kampanię „Przeprowadź się do Bolesławca” – informuje prezydent miasta Piotr Roman. Wszystkie mieszkania w budynku przy ul. Gdańskiej znalazły chętnych do zamieszkania. Budynek usytuowany jest w centrum miasta, przy ulicy dobrze skomunikowanej, zrewitalizowanej zarówno przez miasto, jak i inwestorów prywatnych.

W planach spółki TBS jest budowa kolejnych mieszkań w Bolesławcu.

źródło: UM Bolesławiec

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!